معرفی کمپانی WAGO

کمپانیWAGO  در سال 1951 میلادی در شهر Minden آلمان تاسیس گردید، امروزهWAGO  شامل 28 کمپانی با بیش از 4000 کارمند در سرتاسر دنیا می باشد.

کارخانه اول و دفتر مرکزی کمپانی WAGO در شهر Minden آلمان می­ باشد و در راستای تحقق توسعه جهانی، کارخانه های دیگری نیز در سرتا سر جهان ساخته شدند.

1977 در شهر Don Didier  کشور سویس
1979 در شهر Milwaukee   کشور آمریکا
1995 در شهر Sondershousen  کشور آلمان و شهر Delhi  کشور هند
1997 در شهر Tannin  کشور چین و شهر Wroclaw  کشور لهستان

هدف از حضورWAGO  در بازارهای محلی و داشتن تعداد زیادی نماینده در دنیا، ارائه خدمات با کیفیت جهانی به مشتریان محلی می باشد و نزدیک بودن و حمایت مصرف کننده باور همیشگی کمپانیWAGO  می باشد.

نمایش اولین ترمینال الکتریکی با اتصال فنری یا فشاری در نمایشگاه هانوفر آلمان درسال 1951 بیانگر پیشرفتی قابل توجه در صنعت تولید ترمینال ها و اتصالات الکتریکی بود. از سال 1951 تا 1977 کمپانیWAGO  تولید ترمینال های فنری یا فشاری را گسترش داده و موفق به ساخت ترمینال تا سایز  16mm² گردید.

تجهیزات تولید شده در داخل آلمان برای مصارف داخلی و خارجی نقطه شروع جهت شبکه توزیع محلی جهت پوشش کامل بازار بود و بدینوسیله زیر مجموعه ­های کمپانی WAGO  در کشورهای مختلف قادر به تولید محصولات متفاوت مطابق  با استانداردهای هر کشوری ارائه نمایند .

محصولات کمپانی WAGO به دو خانواده تقسیم­ بندی می­ شوند:

اتصالات الکتریکی
اتوماسیون

صنایع ذیل هم نشانهای کمپانی WAGO می­ باشند:

صنعت اتوماسیون ساختمان
صنعت برق
اتوماسیون کارخانجات
صنعت حمل و نقل
صنعت پتروشیمی
اتوماسیون ساختمان

درکمپانی WAGO با استفاده از پروتکل KNX IP بعنوان یک پروتکل انتقال اطلاعات برروی اترنت علاوه به کارگرفتن ویژگی­های قبل KNX و نرم افزار آشنا و با ثبات EST  می­ توان از بستر اترنت نیز استفاده کرد.

در سیستم KNX  کمپانی WAGO  از دو نوع محصول استفاده می­ گردد .

KNX IP کنترلر
ماژول KNX TP1

از طریق کنترلر  KNX TP1   می­ توان انواع پروسه­ های کنترل جهت روشنائی از نظیر حضور افراد، برنامه زمانبندی و ….. را اجرا نمود.

بوسیله ماژول KNX/TP1 می­ توان ارتباط بین شبکه TP1 و کلیه تجهیزات دارای پروتکل KNX  از قبیل سوئیچ  و پانل­های اپراتوری KNX  را برقرار نمود.

مزیت این سیستم این است که دیگر هیچگونه نیازی به استفاده از مبدل جهت اتصال سیستم KNX به IP نمی­ باشد.

از طریق کنترلر KNX  می­ توان تمام پروسه­ های کنترلی از قیبل مانیتورینگ و کنترل پنجره­ ها و پرده­ ها, سیستم تهویه مطبوع از قبیل هواسازها, فن کویل­ها و انواع شیرهای کنترل جهت کنترل حرارت و برودت را تحت نظارت داشت.

ماژول KNX/TP1  به دو منظور مورد استفاده قرار می­ گیرد, اولی جهت گرفتن اطلاعات از یک تجهیز KNX  و انجام پردازش بر روی آن­ها و دوم بعنوان ROUTER .

راه­ اندازی آسان و سریع

پیکربندی و برنامه­ ریزی کنترلر WAGO KNX IP    از طریق نرم افزار استاندارد ETS   به راحتی و سادگی امکان پذیر می­ باشد.

از یک سیستم کنترل روشنایی تا کنترل­های پیچیده و فشرده تهویه حرارتی و برودتی، کمپانی WAGO   مجموعه کاملی از برنامه­ های از پیش مهندسی شده را به صورت Function Block نرم افزاری ارایه می­ دهد، که بصورت کامل و تخصصی منطبق با نیازمندی­های یک ساختمان هوشمند می­ باشد.

برنامه نویسان و بهره­ برداران این سیستم به راحتی می­ توانند از این کتابخانه نرم افزاری از پیش مهندسی شده در هنگام راه اندازی سیستم استفاده کنند، لازم به توضیح است که صفحات گرافیکی مربوطه نیز به صورت WEBPAGE  جهت کنترل و نمایش وضعیت­ها نیز موجود می­ باشد.

نمونه برنامه­ های کاربردی به شرح ذیل می­ باشند:

اتوماسیون یک اتاق شامل روشنایی متناسب با حضور افراد، پرده، گرمایش و سرمایش
اتوماسیون چند اتاق مرتبط با هم
کنترل روشنایی از طریق پروتکل­های بی­سیم از قبیل EnOcean
کنترل موتورهای پرده کرکره
کنترل سوییچ­ها از قبیل سنسور حضور، سنسور تشخیص حرکت، کنتاکت پنجره و …
کنترل و مانیتورینگ کلیه تجهیزات دارای پروتکل KNX

باتوجه به اعتبار بدست آمده و هدف کمپانیWAGO  مبنی بر تولید ترمینالهای الکتریکی مقاوم در برابر لرزش و بی نیاز به بازدید های دوره ای که مزیتی نسبت به تمام اتصالات قبلی محسوب می شد، ترمینال های فنری یا فشاری به یک استاندارد جهانی تبدیل گردید تا جائیکه امروزه بسیاری از کمپانی ها و تولیدکنندگان در حال الگو برداری از محصولاتWAGO  می باشند.

در راستای خلق استانداردهای جدید و توسعه آتی کمپانیWAGO  اقدام به تولید محصولاتی نظیر CAGE CLAMP COMPACT (سال 1996 میلادی) جهت استفاده در فضاهای بسیار کوچک، WAGO POWER CAGE CLAMP (سال 1998 میلادی) جهت هادی های تا سطح مقطع  95mm²  و همچنین ترمینال های با قابلیت PUSH WIRE نمود.

در ادامه تا سال 2012 کمپانی WAGO  موفق به تولید گستره وسیعی از محصولات الکتریکی، الکترونیکی و مخابراتی علاوه بر ترمینالهای الکتریکی برای کاربردهای گوناگون موفق به تولید تجهیزاتی از قبیل انواع کنترلرها با قابلیت برنامه نویسی، رله، اپتوکوپلر، مبدل سیگنال، اتصالات ساختمانی، انواع ترانسدیوسرها، منابع تغذیه، ادوات حفاظت در برابر اضافه ولتاژهای الکتریکی، تجهیزات تله کنترل و…گردید.

و بدین ترتیب امروزه کمپانی Wago نامی شناخته شده در تمامی دنیا می باشد و ابداعات و نوآوری های این کمپانی همچنان ادامه دارد.

پست های قبلی ابزار دقيق در اتوماسيون صنعتي
پست بعدی كمپاني واگو Wago

پاسخ دهید